מלפפונים חמוצים- המתכון שהופיע בתכנית "מקצוענים 10" של שירה פליקס

 למה לא להכין חמוצים בבית? חומרי הגלם זולים וטובים בעונתם, הטעם טוב פי מיליון, ההכנה פשוטה והתוצר הסופי נקי מתוספים כימים וחומצות משונות.

במלפפונים ביתיים ישנו הטעם התוסס העדין שמעיד על תסיסה אמיתית. גם בייתי, גם טעים וגם בריא. אז קדימה. אני שייכת לצד של השולחן שאוכל רק מלפפונים בחומץ, כך שהמתכון להלן מייצג נאמנה את העדפתי. השתמשו בחומץ תפוחים שהוא היחיד על המדף שהנו ללא חומרי שימור. לסוגדי המללפון במלח- פשוט וותרו על החומץ ומלאו את הצנצנת במים ומלח, על כל כוס מים רותחים כפית מלח שולחני רגיל. לא להאמין כמה זה קל. קונים מלפפונים שיש להם פסים אשר אינם מנופחים במים, המלפפונים צריכים להיות דחוסים, פריכים, קטנים וצרים וטריים מאוד.

המצרכים:

צנצנת זכוכית

6-7 מלפפונים קטנטנים וטריים

חומץ תפוחים

2 כפיות מלח שולחן

3-4 גבעולי שמיר

3 שיני שום קלופות וחצויות

1/2 כפית גרגרי חרדל צהוב

1 עלה דפנה

גבעול סלרי על עליו

2 כוסות מים רותחים

הכנה:

1. לשטוף היטב את המלפפונים, לדחוס אותם לצנצנת. להשחיל בינהם את שאר המוצקים: שמיר, סלרי, עלה דפנה ותבלינים.

2. להציב את הצנצנת בתחתית הכיור, למלא כדי שליש מנפחה בחומץ תפוחים. לערבב בכל כוס מים רותחים כפית מלח ולשפוך לצנצנת. אם צריך מוסיפים עוד מים רותחים עם מלח ביחס זהה- על כוס מים רותחים כפית מלח.

3. לסגור את הצנצנת, כעת ישפכו מעט מהנזלים בעת האטימה- על כן הצבנו את הצנצנת בכיור - ולהציב מחוץ למקרר לצורך תסיסה. אחרי שלושה ימים, כדאי לטעום ולהחליט מתי הם מוכנים להכניס לאחסון במקרר.

This entry was posted on רביעי, אוגוסט 24th, 2011 at 0:00 and is filed under מתכונים בריאים. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.